Dnia 21 października odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka jako samodzielnej jednostki organizacyjnej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Lubań, Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 oraz zaproszeni rodzice.
Dynia to wciąż za mało doceniane warzywo. Trójkowe przedszkolaki po raz kolejny pokazały, że Święto Dyni może być naszym rodzimym świętem i nie tylko Halloween kojarzy się z dynią.
Uczennica SP 1 – Kornelia Orlik zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym „Za to kochamy Góry Izerskie”, zorganizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „ Sudety Zachodnie” Nadleśnictwo Świeradów. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentu.
W piątek, 31.10.2014r. w naszej szkole grasowały duchy, strachy i potwory. Było strasznie, bo wszyscy biegali, krzyczeli, wyciągali okropne pazury i bardzo chcieli słodyczy albo grozili psikusami. Nie bardzo im się udało ze słodyczami, bo preferujemy zdrowe odżywianie, ale straszenie było na poważnie, przez cały dzień. Jak wiadomo, każda okazja do zabawy jest dobra, więc nasi uczniowie, biorąc przykład ze swoich rówieśników z innych krajów, postanowili świętować Halloween. Wiemy, że nie jest to nasza tradycja, ale skoro przynosi radość i pozwala połączyć różne kultury, cieszymy się i popieramy!
29 X A.D. 2014 odbyła się lekcja historii na żywo pt: "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego".
Została ona zorganizowana przez Organizację Widowisk Historycznych ARKONA
oraz przez naszego nauczyciela historii p. Agnieszkę Franczak.
W piątek zainaugurowaliśmy comiesięczny cykl zabaw badawczych mających na celu dostarczenie dzieciom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Zadziwialiśmy, budziliśmy ciekawość i prowokowaliśmy do odkrywania. Miny dzieci.....bezcenne. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do a zabawy.
29.10.2014r. uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu uczestniczyli w żywej lekcji historii. Dwóch wojowników słowiańskich - pasjonatów z agencji widowisk historycznych ARKONA, przybliżyło uczniom wydarzenia, daty i życie codzienne Polski z czasów pierwszych Piastów.
„My jesteśmy straszne zmory,
bardzo groźne z nas upiory,
jeśli nie chcesz się nas bać,
musisz nam cukierka dać.”