Dzień Misia
Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo misiowych atrakcji, były układanki, zgadywanki, karmienie makaronem, jedzenie herbatników polanym słodkim miodem. Ten dzień w żłobku był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy z misiem.
Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo misiowych atrakcji, były układanki, zgadywanki, karmienie makaronem, jedzenie herbatników polanym słodkim miodem. Ten dzień w żłobku był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy z misiem.
W dniu 30 listopada, w tutejszej hali MOSiR, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do zawodów zgłosiły się następujące placówki: Jedynka i Trójka z Olszyny, Jedynka i Dwójka z Lubania, Kościelnik oraz Pisarzowice. Turniej został zaś rozegrany w dwóch grupach trzyzespołowych. I tak, nasze dziewczęta najpierw wygrały z SP Pisarzowice 13:8, a następnie rozgromiły SP1 Olszyna 14:2. W półfinale znów zwyciężyły, pokonując SP Kościelnik 12 do 6. Niestety, w finale dobra passa się skończyła.
W dniu 28 listopada, w naszej szkole, odbyły się drużynowe, powiatowe finały w szachach – w kategorii Igrzysk: Dzieci (kl. 4-6) oraz Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do zawodów przystąpiły dwie placówki: SP1 Lubań i SP1 Olszyna. Rywalizowały zaś w składach czteroosobowych (1 dziewczynka plus 3 chłopców). Natomiast mecze były rozgrywane systemem – każdy z każdym. Niezwykle miło nam poinformować, że oba zespoły z lubańskiej Jedynki wygrały swoje spotkania i tym samym wywalczyły tytuły Mistrzów Powiatu ww. kategoriach. Warto też wspomnieć, że każdy z uczestników zawodów dostał pamiątkowy medal. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięstw naszym zawodnikom! Jesteście niesamowici!
Jednym ze sposobów wzbogacania słownictwa wśród młodych ludzi jest znajomość związków frazeologicznych. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów – uczniowie klasy 5b, którzy w ramach projektu „Polak ma essę!” pracowali metodą projektową. Piątoklasiści najpierw poznali informacje o związkach frazeologicznych i ich pochodzeniu, potem układali w grupach i wspólnie rozwiązywali rebusy nawiązujące do poznanych frazeologizmów. Mamy nadzieję, że od tych zajęć poznane zwroty nie będą dla naszych uczniów piętą Achillesa, ale kaszką z mlekiem.
Bywa, że przyswajanie nowych słówek oraz stosowanie poznanych struktur językowo-gramatycznych zniechęcają uczniów do rozwijania ich umiejętności językowych. Jednym ze sposobów, które umożliwiają dzieciom aktywną pracę i przy okazji utrwalają zdobytą wiedzę, jest lapbook – forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Wykorzystując naturalne predyspozycje każdego dziecka, łącząc naukę z zabawą, udało się przeprowadzić cykl lekcji w środowisku jak najbardziej przyjaznym dla uczniów. Młodzież z klasy 5b pod czujnym okiem pani Sylwii Matusiak tworzyła książeczki obrazkowe, w których prezentowała wybrane treści na temat sportu, sprzętu sportowego czy stopniowania przymiotnika.
czniowie klasy 5b podczas lekcji języka polskiego wykonali zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Polak ma essę!”. Piątoklasiści tropili zapożyczenia pochodzące z języka angielskiego. Uczniowie dowiedzieli się, czym są anglicyzmy, tworzyli i rozwiązywali krzyżówki nawiązujące do poznanych zwrotów oraz układali anagramy wyrazowe. Przy wykonywaniu zadań pracowali metodą projektową, a uatrakcyjnieniem zajęć była zabawa językowa przy herbatce w miłej atmosferze. Uczestnicy zajęć mieli okazję wykorzystać poznane zasady savoir-vivre’u przy okazji realizowanego w szkole projektu „Spotkanie przy herbatce z kulturą angielską”.
W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości czwartoklasiści z SP4 spotkali się z burmistrzami w Urzędzie Miasta Lubań.
Pod hasłem "Dzień Zdrowego Śniadania" grupa Pszczółek uczestniczyła wraz z rodzicami w warsztatach kulinarnych.
W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Bajkowa Wyprawa" - Motylki wybrały się z wizytą do Pacanowa.
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.....